Z serii: "Wrocław okiem pracowników Hotelu Patio"
CZĘŚĆ XXXVII
Oto i miejsce dla wszystkich zwierzolubów. Jedno z najfajniejszych miejsc Wrocławia, gdzie można, a nawet trzeba, spędzić cały dzień. Nie lada gratka dla małych i dużych. Miejsce, gdzie można spędzić relaksujący czas na świeżym powietrzu, a jednak w mieście.
Wrocławski Ogród Zoologiczny jest jednym z największych, a jednocześnie najstarszym w Polsce. Otwarty dla zwiedzających 10 lipca 1865 r., w 2015 r. obchodził 150-lecia. Posiada najbogatszą kolekcję zwierząt w kraju i jedną z bogatszych kolekcji gadów i płazów w europie. W obecnym czasie w zoo mieszka około 12 tysięcy osobników reprezentujących 110 gatunków zwierząt.
Zoo we Wrocławiu jest członkiem wielu organizacji branżowych, między innymi EZAE, dzięki czemu corocznie aż 40 tysięcy dzieci może wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Kto wie ilu nowych weterynarzy czy ekologów wychowało nasze Zoo?
Współczesne ogrody zoologiczne to już nie tylko ekspozycja, ale przede wszystkim ochrona ginących gatunków. Większość mieszkańców ogrodów zoologicznych to gatunki wpisane na Czerwoną Listę Zagrożonych Gatunków, na którą trafiają te zwierzęta, których populacja w naturze zagrożona jest wymarciem. W Zoo Wrocław mieszkają też reprezentancji gatunków, które nie występują już w swoich naturaluch środowiskach np.: oryks szablorokgi czy jeleń Dawida.
A na koniec najważniejsza informacja: zwierzętom pandemia niestraszna dlatego Zoo jest wzciąż otwarte i zaprasza na długie spacery codziennie od 9:00.