Białe włosy, cudne okulary, skaczące szczęki i mądre opowiastki, nikt nam tego nie zapewni jak Dziadkowie nasi kochani!!
21 – 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Nasi dziadkowie, choć często potrafią nam pokiwać palcem, wytknąć wszelkie błędy, nauczać jak mamy żyć i postępować, warto pamiętać, że i tak zawsze będą na nas czekać z otwartymi ramionami. Nie bez przyczyny dziadkowie zawsze kojarzą się nam z troską i rozpieszczaniem. To właśnie oni tworzą naszą historię rodziny. Dzięki nim możemy dowiedzieć się dużo o przeszłości naszych pokoleń, a przede wszystkim o ciekawych historiach naszych rodziców, w których nie zawsze byli tacy grzeczni. To właśnie dzięki naszym babciom w domach rozsiewał się zapach świeżego ciasta. Nie kto inny jak nasi dziadkowie opowiadali nam o swoich wojennych przygodach. To właśnie od nich często wzrastał nasz fundusz gotówkowy, który radował kieszeń i duszę. Niesamowite jest to, jak nasi dziadkowie przepełnieni są historią życia, którą widać po ich wyglądzie i sposobie bycia.
Skąd się wziął Dzień Babci i Dziadka?
Pomysł utworzenia Dnia Babci, jako święta, w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Jego głównym pomysłodawcą był dziennikarz Kazimierz Flieger.
Dzień Dziadka został przeniesiony do nas z USA i Kanady, w latach 80. XX wieku, gdzie odpowiednikiem dni dziadka i babci jest jeden Narodowy Dzień Dziadków.
Bez względu na datę, to święto jest uroczyście celebrowane w wielu krajach na wszystkich kontynentach.
Pamiętajmy!
Jest to święto o długiej tradycji. Uśmiech, który widzimy przy odwiedzinach naszych dziadków, jest wart wszystkiego. Pamiętajmy, aby w tak wyjątkowym dla nich dniu nie zapomnieć o drobnym prezencie, upominku, geście, który przypomni im jak ważni i wyjątkowi są dla nas. Niech naszej uwadze nie ujdzie opieka nad nimi, tak jak oni opiekowali się gdy byliśmy małymi brzdącami. Kontynuujmy te święto pełną parą i przekazujmy je dalszym pokoleniom. Niech pamięć o naszych Kochanych Dziadkach trwa wiecznie! ❀◕ ‿ ◕❀